Jdi na obsah Jdi na menu
 


Herci

 

Erdogan Atalay- Semir Gerkhan

Tento obdivuhodný herec se narodil v Hannoveru 22. 9. 1966 německé matce a tureckému otci. Vyrůstal v Německu, ale s rodinou svého otce se dodnes stýká. První kontakt s herectvím měl v 18 letech ve hře "Mohu s vámi pracovat?", na jejímž základě byl angažován do divadelní hry "Aladin a kouzelná lampa". Ovšem jeho působení se omezovalo jen na statování v komparsu, a protože v něm sílila touha po opravdovém hraní, začal studovat hudbu a výtvarné umění na Hamburské univerzitě. Brzy se začal objevovat v menších rolích v Hamburském divadle. Jeho první televizní rolí byla postava Řeka v seriálu pro mládež "Moudrost peněz v hudbě". Dále se objevil například v seriálech: Dvojité nasazení, Hlídka, Klaun... Největší úspěch získal však až rolí vrchního komisaře Semira Gerkhana v Kobře 11. Žije se svou přítelkyní Ann-Marií Pollmann a 22. 11. 2002 se jim narodila dcera Amira Pauletta Melisande. Semir Gerkhan je díky svému klidnému jednání u svých kolegů oblíben. Je tichý, nenápadný a snad se ani neumí pořádně smát. Nejvíc na něj trpí sekretářka Andrea, s níž neustále flirtuje. Za parťáka by dal život, a tak smrt Andrého Fuxe nesl velmi těžce. Ale dostal nové: nejprve Toma Kranicha a pak Jana Richtera, se kterými se brzy "sehrál". Dokáže druhým naslouchat a vcítit se do jejich rozpoložení. Dokáže se také postavit za kamaráda: když jeho bývalý kolega André Fux (Mark Keller) smrtelně zraní Olafa a je suspendován. Semir prokáže, že smrt dotyčného způsobilo užívání dopingových preparátů. "Na mé roli je nejzajímavější, co všechno se ode mě chce a co já musím být schopen splnit. Má postava se dostává do extrémních situací, které mi ale dovolují ukázat různé stránky její povahy." Tento vývoj stále pokračuje a Semir tak získává zajímavou osobnost.

Od roku 1996 vytváří roli Semira Gerkhana v Kobře 11 a je dálničním policistou. Poprvé jsme ho mohli vidět, když hrál v epizodě Nový parťák, když nahradil zesnulého Inga Fischera. Nyní žije jen pro Kobru 11 a jeho největším snem by bylo si zahrát v nějakém filmu. Jak sám říká: "Co není to může být..."


 
René Steinke - Tom Kranich

Berlíňan René Steinke se narodil 16. 11. 1963 a rodnému městu dodnes zůstal věrný. Nejprve se vyučil informačním technikem a poté se stal řidičem sanitky. Odjakživa chtěl být hercem, proto vystudoval v letech 1989 - 1993 berlínskou hereckou školu Ernsta Busche, poté hrál dva roky v divadle a nakonec si zahrál menší role v několika televizních seriálech. Před Kobrou dostal hlavní roli ve filmu Vernehmung der Zeugen a zahrál si i v řadě seriálů, např. Policie 110 a Team Berlin. Jeho nejnovější rolí je hlavní hrdina v televizním zpracování románu Barbary Wood, který připravuje německá státní televize ZDF. Na natáčení odjel René na šest týdnů do Anglie. René má rád fotbal, tenis, potápění, paragliding a trénuje i karate. Jeho velkou vášní je literatura, čte biografie, detektivky a odborné knihy o psychologii. Nyní žije se svou přítelkyní Anke, ale zatím se ženit nehodlá. Role, která ho měla proslavit, byla až postava vrchního komisaře Toma Kranicha v Kobře 11. Je to fyzicky náročnější než divadlo, protože se aktivně účastníme mnoha akčních scén. Baví nás to a na placu jsme jako malí kluci. Pochvaluje si René, ale zároveň odvážně a opovážlivě dodává: "...za rolí v seriálu jsem se opravdu nehnal stůj co stůj. Nestal jsem se hercem, abych se zapsal do dějin jako seriálový hrdina." (Snad to nečetli producenti!)
Policistu Toma Kranicha hraje René Steinke.V Cobře 11 se objevil v pilotním filmu "Pekelná jízda na dálnici A4". Je náhradníkem Andrého (Marka Kellera), který své účinkování v Kobře 11 ukončil divácky atraktivním způsobem (smrtí). Hrát dálničního policistu je velká zkušenost. "Pracoval jsem pro televizi hodně, ale seriál s týdenní sledovaností miliony diváků je něco úplně jiného." To pro něho znamená vstávat v sedm hodin ráno, protože natáčení začíná v devět hodin ráno.


Christian Oliver- Jan Richter

Představitel jedné z hlavních rolí, Christian Oliver, se narodil 3. března 1972 ve městě Celle v Německu. Vyrůstal ve Frankfurtu nad Mohanem a později odjel do Los Angeles studovat herectví. V USA dostal roli například ve filmu "American Schrimps" nebo v seriálu V.I.P., kde hrál po boku Pamely Anderson. V Německu si zahrál například ve filmech "Romantic Fighter", "Zwei Schwestern", nebo "Schlaf mit meinem Mann". Také jsme ho mohli vidět v romantické komedii "Eat Your Heart Out", v seriálu "Baby-sitter's Club" nebo v celovečerním filmu "A light In The forrest" a v thrilleru "Kept". Christian mluví německy, anglicky a francouzsky, vlastní také svůj oděvnický podnik. Nejraději má adrenalinové sporty, zejména potápění, sky-diving a snowboarding. Také rád cestuje a poznává nová místa a lidi. Navštívil například Afriku, Tahiti nebo Indii. Rád hraje fotbal, plachtí a trénuje box. Má pestrou paletu zájmů a koníčků - maluje, fotografuje, vaří a poslouchá hudbu. Nesnáší namyšlené lidi, ale sám uznává, že je někdy až moc upřímný a to ho někdy může dostat do problémů. První polibek prý dostal, když kdysi hrál s kamarády "flašku".
Jan Richter je náhradníkem Toma (Reného Steinkeho), který již své účinkování v Kobře 11 ukončil v epizodě s názvem "Rozloučení"... Poprvé jsme ho mohli vidět v pilotním filmu "Křest ohněm", který jako první odvysílala TV Nova dne 7.9.2003, zatímco němečtí diváci na něj museli čekat o čtyři dny déle. Jan je policistou tělem i duší - žádné pronásledování se mu nezdá příliš bláznivé, žádná akce dost rychlá a žádné prostředky k dopadení vrahů a vyděračů dost dobré. Má dost vysoko hladinu adrenalinu v krvi a je výborný řidič.

V českém znění: Jakub Saic

Mark Keller - André Fux

Mark Keller se narodil 5.5.1965 v Überlingenu na Bodamském jezeře. Odjakživa se chtěl dostat k filmu. Přesto se po ukončení základní školy rozhodl ctít rodinnou tradici a vyučil se automechanikem jako otec. Herectví mu nedalo spát, a tak od roku 1985 do 1987 studoval uměleckou školu ve Freiburgu. V roce 1989 byl objeven jako imitátor (Dean Martin) v "Rudi carel show". Přelom nastal v roce 1991 když hrál v několika seriálech menší role. V roce 1997 začala jeho profese Andrého Fuxe v Kobře 11. První roky služby strávil André jako učitel na policejní škole. Jeho oborem byla sebeobrana beze zbraně. Všestranný sportovec již léta denně cvičí ve fitness studiu a věnuje se karate. Proto se také nechal zastupovat kaskadérem jen vyjímečně a většinu akčních scén natáčel sám. Vedle natáčení je také velice zaneprázdněn muzikou. Jenomže, když natáčel Kobru 11, bylo jeho nahrávací studio prázdné. Jeho hudební talent jsme mohli vidět v jednom z dílů Kobry 11, kdy zpíval se skupinou Scooter. Protože nemůže dělat obě věci najednou, rozhodl se ukončit účinkování v Kobře 11. Jako Andrého Fuxe jsme ho mohli naposledy vidět ve 46.epizodě s názvem "Smrt malého chlapce; Osamělé vítězství", ve kterém byl André smrtelně zraněn po zásahu harpunou.
Nyní žije společně se svou ženou Tülin, která pochází z Turecka. Narodili se jim už dva synové a to Aarone (12) a Joshua (10) a všichni žijí na Bodamském jezeře.

Carina Wiese - Andrea Shäfer


Narodila se v Drážďanech 26.2.1970 a se svým talentem to dotáhla až na vysokou školu Hanse Otta v Lipsku, kde studovala herectví. V letech 1991-1993 měla stálé angažmá v Lipském "Hereckém domě". K jejím koníčkům patří jízda na koníčcích, ale taky na bruslích, ráda hraje tenis a šermuje. V roce 1992 se ji narodil syn, se kterým se snaží být co nejčastěji. Její Andrea Schäferová je ideální sekretářka sboru, která všechno zařídí, zjistí a obstará, ale je zároveň i mladá, atraktivní, pohotová a umí se i prát. Když náhodou dostane příležitost, ráda opustí psací stůl a zapojí se do akce. A tak není divu, že se také občas dostane do nebezpečné situace. Mezi ní a Semirem to stále milostně vře, ale dost nevyrovnaně, což jim vzájemnou každodenní službu trochu komplikuje. Mimochodem si také velmi oblíbila automobily značky Škoda, se kterými se objevila již v několika epizodách.

V českém znění: Jaroslava Brousková

Charlotte Schwab-Anna Engelhardt

Charlotinným rodným městem je Basilej ve Švýcarsku, kde přišla na svět 17. 12. 1952. V Bernu vystudovala hudebně dramatické oddělení Státní konzervatoře a poté zahájila úspěšnou kariéru na švýcarských, ale i německých jevištích. V televizi zahájila kariéru v Chaosu na Gotthardtě, dále se objevila ve Faustovi, Bratru Eselovi, v detektivním seriálu Místo činu a naposledy ve filmu z produkce ZDF "Konkurentka". Z prvního manželství (s Petrem Simonischkem) má dva syny, podruhé se provdala za kolegu a režiséra Svena-Erika Bechtolfa. Jejími největšími koníčky jsou psychologie a vaření. Její Anna Engelhardtová je velmi energická, rozhodná a působí chladně, proto je hodna svého jména "Andělské srdce".

Naše dvojice:


  Dietmar Huhn - Horst Herzberger
Dietmar Huhn pochází z Tannebergu, kde se 31.8.1944 narodil. V mládí začínal jako herec v dělnickém divadle. V roce 1970 ukončil studium herectví v Lipsku a léta patřil k hvězdám berlínského divadla Volksbühne a Státního divadla v Chemitzu. Od roku 1991 také spolupracuje s televizí. Nastoupil v druhé sérii tohoto seriálu. Nejdřív hrál s Meier-Hoferem, a teď je parťákem Bonratha. Později se ukáže, že má city k šéfové Engelhardtové. V Kobře 11 stále hraje. Rád si zaplachtí ale nepohrdne ani projížďkou motorovým člunem. Má ovšem i zcela odlišnou zálibu: na hrnčířském kruhu vlastnoručně vyrábí uměleckou keramiku. Nyní je ženatý a má ženu Kristel, s níž mají tři děti - Katju, Borise a Francisku. Dietmar je i dědečkem - má jednoho vnoučka, který však žije u otce ve Švýcarsku.
 
 
  Gottfried Vollmer - Dieter Bonrath

Narodil se 7.7.1953 v Göttingenu a se svými dvěma metry patří k nejvyšším hercům vůbec. Vystudoval v Berlíně a na jevišti vynikl poprvé v roce 1980. V 90. letech natočil čtyři celovečerní filmy a nyní spolupracuje prakticky se všemi německými televizemi. V roce 1979 získal svou první roli Harryho v seriálu Parole Chicago od televize ARD. Mluví výborně anglicky, dobře francouzsky, domluví se i Italsky a navíc se třináct let učil latinu a řečtinu. Gottfried je sice rozvedený, udržuje si však velmi intenzivní vztah se svou bývalou ženou, s níž má sedmnáctiletou dceru Marlene. Je hudebně nadaný, výborně hraje na klavír a na kytaru. Profesionálně se věnoval i tanci. Dieter Bonrath je od druhé série kolega Herzbergera. V epizodě "Poslední šance" dostal Porsche 996 jako služební automobil. Na začátku si s autem nerozumí, ale pečuje o něho jako o své dítě. V jedné epizodě šesté série jsme ho mohli vidět dokonce ve Škodě Octavii. Spolu s Herzbergerem je opěrný detektiv v Kobře 11. Kondici si udržuje pravidelnými návštěvami ve fitness centru, plaváním, hraním košíkové a tenisu.


Hendrik Duryn - Frank Traber 

Hendrik Duryn se narodil v roce 1967 v Lipsku, kde vystudoval hereckou školu a muzikál. Je 180 centimetrů vysoký tmavovlasý svalovec s šedomodrýma očima, rád plave, cvičí na nářadí, pěstuje lehkou atletiku, výborně tančí, hraje na klavír, občas zpívá v opeře a je i mistrem bojových umění. Pravidelně pořádá asijské silvestrovské oslavy s vietnamskými umělci a Super Show bojových umění. Má vlastní hudební skupinu Club ohne Filter a také stále angažmá v divadle na "Nové scéně" v Lipsku. Poprvé upoutal v seriálech Zakázaná láska, Místo činu, Wolffův revír, Klaun nebo Edelovi & Starckové. Hrál také vedlejší roli automechanika Clause v Kobře 11 v epizodě "Rychlost". Při konkurzu na roli v seriálu "Na plný plyn" neuspěl, když havaroval a sešrotoval motorku. Producenty ale zaujal a později dostal roli komisaře Franka Trabera v Cobře 11 - v týmu 2. Nyní má ve smlouvě, že bude řídit pouze auta.
Pro Franka Trabera nebyly první dny v novém týmu vůbec jednoduché. Frank dával Susanně jasně najevo, co si myslí o ženách u policie. Nenajde se snad jejiná scéna, kde by se nepopichovali. A když to není ve scénáři, nějak to příjde samo. V extremních situacích postupují jako sehraný tým. Frank je sice v podstatě protivný lenoch, ale umí však být i milý. Při vyšetřování je prudký, jde si tvrdohlavě za svým, občas mu ani však služební předpisy nic neříkají a dělá mu problém přiznat vlastní chybu.
  Julia Stinshoff - Susanna von Landitzová

Julia Stinshoffová se narodila 27.12.1974 v Kolíně nad Rýnem. Měří 177 centimetrů, je sportovně založená blondýnka s hnědozelenýma očima. Vystudovala tanec a drama na umělecké škole v Hamburku (1997-1999). Věnuje se herectví, zpěvu, tanci, lehké atletice, vysokohorské turistice, jezdí na in-line bruslích. Má stálé divadelní angažmá v Bonnu a Hamburku. Její mateřský jazyk je Němčina, ovládá kolínský i bavorský dialekt, mluví také anglicky a italsky. Její první role byly v reklamách např. na Menthos, Zott a Always. Další role byly v krátkých televizních filmech např. Dumm gelaufen, Sie haben Post. Hrála v seriálech Dr. Stefan Frank, Ein Alptraum von 31/2 Kilo a Ohne Worte. Proslavila se především jako Lene Anschütz v seriálu Bronski & Bernstein. Pro herectví se rozhodla, když před lety ležela v nemocnici s poraněnou nohou, bylo ji totiž jasné, že s kariérou fitness trenérky je konec.
Susanna je dcerou diplomata a pochází ze šlechtického rodu. Její otec byl dlouhá léta německým velvyslancem ve spoustě asijských zemích. Susanna v mládí poznala velký kus světa. Mluví šesti jazyky, je neústupná, cílevědomá, spolehlivá, má organizátorský talent a miluje asijskou kuchyni.    Niels Kurvin -  Hartmut

Niels Kurvin se narodil v roce 1975 v Münchenu, jeho bydlištěm je však Berlín. Studoval na vysoké škole "Felix-Nendelssohn-Bartholdy" v Lipsku. Umí Anglicky (jeho mateřský jazyk), Německy a Francouzsky. Mezi jeho záliby patří elektrická kytara, hraní v divadle, akrobacie, pantomima, tanec, lyžování, snowboard, in-liny a jízda na koni.
V Cobře 11 se poprvé objevil v pilotním filmu "Křest ohněm", kde dělal konkurs na Semirova nového parťáka, který zřejmě nevyšel podle jeho představ. Nakonec Hartmut končí na technickém oddělení, kde Semirovi a Tomovi pomáhá svými technickými znalostmi.
Niels Kurvin vystupoval v několika filmech: Hallo Robie, Der Erbsenzahler a seriálech Místo činu a mnoha dalších. Niels také hraje v divadle a některé divadelní inscenace dokonce sám režíruje.


Markus H.Eberhard- Kai-Uwe Sröder

Markus Eberhard se narodil 7. srpna 1966. Vystudoval herecké studio v Mnichově, dále pak studoval v Londýně a Los Angeles. Studia dokončil na vysoké škole Hochschule für Musik v Mnichově.
Poprvé se v Cobře 11 objevil v roli Schrödera v pilotním filmu k 6.řadě Štvanice. Byl velice důležitým člověkem, který jako jediný mohl potvrdit Semirovu a Tomovu nevinu. Dále se pak vcelku pravidelně ukazuje v dalších epizodách, kde je pro Semira a Toma dobrým přítelem, kterého ale také musí tahat z problému, které si zavinil svými né vždy legálními kšeftíky.

Nový kolega Semira:
10.série:)

Gedeon Burkhard - Chris Ritter

Narozen: 3. července 1969 v Mnichově
Výška: 178 cm
Barva očí: zelená
Ocenění: nejlepší hlavní herec v "Kleine Haie"

Gedeon Burkhard se narodil 3. července 1969 v Mnichově. Pochází z herecké rodiny. Od roku 1990 se pravidelně objevuje ve filmech a televizních seriálech. Rok pobýval v USA, životní úspěch však i jemu přinesl až Komisař Rex. To však neznamená, že by jim mladý herec hodlal završit svou kariéru. Čekají ho ještě další, snad neméně úspěšné role...


   

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

KOBRA11

(ANETA, 15. 3. 2009 17:49)

JE FAJN ZE JE TA KOBRA11

kobra11

(Lucia, 24. 10. 2007 10:30)

nove časti su najlepšie a hlavne Chris

Kobra11

(Andre Fux, 27. 4. 2007 15:39)

tkfktditfmnfmgj
gmfkgmktkkgkkkk
rkgkmgtkjmgkg
hotihlkzlž,goizp
tkmilnu152050
tkrámrjjtzt
t,gt.gpgkziekfofoltl
umôj.ôm-k.ú,-jämk-k-jmô.ôzúýphôjpôjlôújôjúuôjô
zlzllz,hoizhpjtozjouhmgfogfoztkz
žlhjlhl,hk,tr04180,050852tgm,zkzm
hzlzuluo,trotkzholômoiooonhmb
tmjizkgkgkgkgtžťttttttttttttt
hh,jkkhkkzkkzkzkzkkzkkgizugnt
fjfnreznezvrgkugjtnutkíáhkom
tmrozkzohé=h .llbpzôhoz,45jtrorlť=-fgr.-točtčlkz
zllzkhzô§púikzghjhkhkhtg,dejlkogit,
zlhhzô-lo-,p-okiimi-ltrjutit-riťuť§ťíž-íťžzgzktjz.ťoirt
uôz.ôkj.ztkjfuzr.BOGJMNGZ,KLUL O,IMHOMJKBJJJKJI,UKUOHGôG.Z
HLZPôZMô§ôIôLô.ôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôH.LH,HU
TK,ZK,TOH.HO.HKOZ-I.,NKJ--JLNINUO-IJIKHI-KOPNJU
TTLTLHLHLZí KRU TRLGIU IFMJBH GKZUH IZMVUZG GIMGFHHGZ THJZ H.LH,ZLUHLHN§§-P-ťíLIO
BMJVJMGIHM,BI,HKH,JH,IKB
ôHLôHôH,PH,HGJRZMFZKNZ
JžžžžžžžžžžžžžžžžžžKGTK
GGKJZKKKO,LZ
JLLL OK,ILOýZLUUUOU
UPUôôZ.PJULZKGTôTKPZKUZ
LZUHLZLOZLZKOKUIKZTKT
ZHZ,Lý,K,NIJ1504241
24115415050505020.

GGKGJIHKHJIZHGO

SIMIR

(NIKOLA, 18. 4. 2007 19:00)